Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

پاستای تابستونی با سس گوجه تازه


در این دوشنبه بدون گوشت و در کشاکش تابستونی گرم و نمور، پناه بردن به غذاهای سبک، تهیه شده به مدد سبزیجات تازه و به وفور در دسترس، اجتناب ناپذیر می باشد!. غذاهایی که پس از صرف اون و سپس رویایی با گرمای نفس گیر، انسان پرخوردر اثر تنگی نفس حاصل به روان خود لعنت نفرسته!. این پاستا از تبار اون غذاهاست. پاستایی با سس گوجه تازه (نپخته) و بسیار خوشمزه، سالم و سبک. چو نیک بنگری، دستور شباهت به این سس دقوس جنوبی خودمون داره و قطعا فلسلفه وجود دقوس جنوبی هم گرمای هوا در اون خطه می باشه.


این دستور از کنتس پا برهنه رو از سال ها پیش در لیست خود داشتم و گرمای هوا دلیلی شد تا بالاخره اون رو به ورطه عمل در بیاریم  و اون هم به واسطه دلیل تنگی نفس حاصل بعد از صرف نهار و در اثر پرخوری های دوران نهار و شرجی هوا. سس این غذا شامل گوجه تازه، روغن زیتون اعلا، سیر تازه و برگ ریحون هست. به واسطه قرار داده شدن مواد سس در یخچال، مزه ها با هم مخلوط می شن و افزودن رشته گرم و پارمزان فراون به اون ها، پاستایی عالی و سالم رو به بشریت تحویل می ده!.                    
مواد لازم:

نیم کیلو گوجه فرنگی  
یک دوم پیمانه روغن زیتون فوق بکر
دو قاشق غذاخوری سیر، رنده شده
هجده برگ باسیل (یا دوازده برگ ریحون و شش برگ نعنا)    
یک دوم قاشق چای خوری، پرک فلفل قرمز تند 
یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه کوبیده
یک بسته (نیم کیلویی) پاستای نازک
یک و یک دوم پیمانه پنیر پارمزان    


دستور اصلی گوجه گیلاسی نیمه شده می طلبه!. گوجه رو خرد کرده و به نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز آغشته کنید. سپس ریحون ساطوری شده، سیر رندیده و روغن زیتون فوق بکر رو اضافه کنید. سس رو با سر بسته دو ساعت در یخچال قرار بدید تا آب گوجه ها در آد و تمام طعم های مواد مخلوط بشن. روز بعد پاستای مو-فرشته ای(Angel hair)  رو بپزید و آبکش کنید. یادمون باشه که نباید روی پاستای آبکش شده آب ریخت!. پاستا رو با سس مخلوط کنید و پارمزان رو هم اضافه و مخلوط کنید.           


از شما و کنتس عزیزمون چه پنهون که درشتی گوجه این غذا کمی تو پوز بنده زد!. لذا در سعی بعدی گوجه رو ساطوری کردم!.           

گوجه این یکی خیلی بیشتر آب انداخت و لاجرم سس، جلای سعی قبلی رو نداشت ولی مزه غذا به زرت قاطر خیلی بهتر بود. 

Comments

Nei Rang said…
با تشکر از کافه چی عزیز

باقیمونده سالاد شیرازی ( ترکیب فلفل دلمه و گوجه فرنگی و پیاز و آبلیمو رو امتحان کردم, بدون خیار!) رو با ماکارونی آبپز و خرده پنیر صبحونه قاطی کنین؛ اونقدر خوشمزه میشه که احتمال پرخوری کردن زیاده.
اگه با تندی رابطه تون خوبه, فلفل سبز تازه در سالاد فراموش نشه.

ارادتمند
لنگه کفش کنتس پا پتی
Doozel said…
بنده سابقه ریختن برنج در باقی مونده سالاد شیرازی رو در پرونده دارم ولی افزودن پاستا و پنیر ایده ای بس ناب بود
Nei Rang said…
از ترکیب ماکارونی آبپز با ماست و نخود و گوجه فرنگی نسبتا ریز خرد شده و برگ پیاز و روغن زیتون هم غذای سرد خیلی خوشمزره ای حاصل میشه.

پ ن:
۱- پاستای صدفی یا مارپیچی بهتر مزه سس سرد رو جذب میکنه.
۲- :) نه نخود خام, نخود پخته!