Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کته بادمجون کبابی


در این دوشنبه بدون گوشت یه کته دودی با بادمجون کبابی داریم. شاید بشه این غذا رو کته بادمجون کبابی، همین جوری یهویی نامید!. در آخرین روزهای خونه قبلی، با یک شیشه بادمجون کبابی خریداری شده از محله یونانی و مقداری برگ سیر تازه فریز شده و یادگار از بهار سپری شده مواجه بودم. در راستای مبارزه با عفریت اسباب کشی، گونی برنج باید تموم و اصولا ماده غذایی  جدیدی هم نباید خریداری می شد.
نرم نرمک شروع به درست کردن این کته کردم و کم کم با توجه به بو و برنگ برخواسته، فکر پلید پست کردن این غذا به ذهنم خطور کرد. لذا سریعا به سمت دوربین یورش بردم و بدین سان این غذا پست شد. به دلایل فوق الذکرهم عکسی از مواد اولیه غذا و مراحل نخستین تهیه غذا به دست نیومده. پلوی خوب و متفاوتی هست که می شه اون رو به عنوان یه استامبولی پلوی متفاوت و با ماست ترشی سرو کرد و یا بغل غذاهای گوشتی مثل کباب تابه ای و مرغ تنوری گذاشتش.                      

مواد لازم:
پونصد گرم بادمجونی کبابی
سه قاشق غذاخوری روغن
دویست گرم برگ سیر تازه
یک قاشق چای خوری زردچوبه 
یک قاشق چای خوری پرک فلفل قرمز
یک قاشق غذاخوری نمک
دو فروند چوب دارچین
دو پیمانه برنج
سه پیمانه آب 
یک عدد لیمو یا نارنج تازه 

سیر رو در روغن تفت بدید تا عطر ملکوتی اون برخیزه! پس از خیزش عطر ملکوتی، ادویه جات رو اضافه کنید و تفتی بدید تا بوی اون هاهم فضا رو تسخیر کنه. سپس بادمجون، برنج و آب رو اضافه کنید.    

به عادت مالوف آریایی، برنج رو دم کنید. پنج دقیقه مونده به اتمام پخت، آب لیمو یا نارنج تازه رو بر سطح برنج بفشانید.       

روز بعد! چه اعجازی شد با کباب تابه ای این برنج!. 

Comments

Nei Rang said…
برگ سیر هم شده چماق دوزل جان
بکوب بر ما بشیم رنگ بادمجان
هر وقت از برگ سیر دم بر میاری
بسر کوبم یا بشقاب یا که فنجان
میازار آنکه سیرش برگ ندارد
نکن حسرت به دل ما را مرنجان
Doozel said…
سپر ضد چماق رو در اینجا بجویید
http://shokolatsiah.blogspot.com/2013/04/chen.html
Nei Rang said…
@Doozel
:)
جوییده بودم و یافتیده بودم و کشت کردیده بودم نیز؛ اما محصولم کمتر از حدی بود که قابلیت صادرات به فریزر رو داشته و هر وقت که خواستم در دسترسم باشه.
به یاوران همیشه مومن هم در ایران سفارش دادم که اگه تونستن برگ سیر خشک کنن برام بفرستن.
و سپاسگزار بابت پست اخیر. مشخصه که چیز محشری باید باشه.
Doozel said…
خیلی ممنون جناب نیرنگ . البته برگ سیر خشک حق مطلب رو ادا نمی کنه و چیزی شبیه به پودر سیر سبزرنگ می شه