Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کتلت سبزی سوری


می خوام همون فرمون دستورهای گوشت چرخ کرده دار چند وقت اخیر رو ادامه بدم و برای گذار، همچنین دستور چند سالاد تابستونی رو هم بینابین عرضه می کنم. اینجا یه کتکلت از سوریه داریم که در اون سبزیجات معطر شامل نعنا و گشنیز به کار می ره. نتیجه بسیار عالی بود و هواسازی اون به شما عزیزان توصیه می شه.  به حقیقت زیر توجه خاصی مبذول گردد:

حقیقت زیر: در سوریه روزانه تعداد زیادی بچه کشته می شن و کسی ککش نمی گزه. در زیمباوه یه شیر کشته می شه و کل اینترنت زانوی غم بر بغل می گیره و فریاد وا مصیبتا سر می ده. استالین جایی گفت: یک مرگ تراژدیست و یک ملیون مرگ فقط یه آمار!. بد هم نگفت بود گویا!.  

      
مواد لازم :

یک دسته متوسط گشنیز
یک دسته متوسط جعفری
یک دسته کوچک نعنا
سه شاخه پیازچه
(مجموع  کل سبزی ها به کار رفته دستور صد گرم )
چهار عدد تخم مرغ
نیم کیلو گوشت چرخ بره یا گوساله کرده با چربی متوسط
سه قاشق غذاخوری پودر چیپس ذرت
نمک و فلفل به میزان لازم
یک چهارم قاشق چای خوری پودر سیر (اختیاری)
سه قاشق غذاخوری دونه صنوبر  
کل سبزی به کار رفته در دستور صد گرم هست و گرنه مایه شل می شه. سبزیجات رو با تخم مرغ ها در مخلوط کن پوره کنید. در ورژن اصلی این کتلت از      matzo meal استفاده می شه که در آشپزی اون خطه زیاد کاربرد داره و پودر نونی زبر و درشت هست. طبق تجربه موفق اینجا، از پودر چیپس ذرت استفاده کردم و مایوس هم نشدم.     

تمام مواد رو با گوشت سرد تازه از یخچال در اومده مخلوط کنید و چنگ مختصری بزنید تا مایه یکدستی حاصل بشه. من در راستای صرفه جویی اقتصادی، از تخم آفتاب گردون به جای دونه صنوبر سود جستم. شما اصولا می تونید از اون صرفنظر کنید تا هر خشکباری رو که دوست دارید جایگزین اون کنید.  

نوایی ملکوتی تر از نوای ملکوتی سرخ شدن کتلت با اون بوی ملکوتی ساطع شده در محیط ملکوتی آشپزخونه سراغ دارید؟.    

کتلت ها رو با اون تبوله گل کلم هفته پیش به خندق بلا فرستادم. 


Comments

Dawn said…
خیلی امیدوار بودم اینا کوکو باشن و نه کتلت. به خطا رفتم. شاید هم یه جایگزین برای گوشت تن حیوان مرده (!!!) پیدا کردم.
راستی حقیقت زیر خیلی نکته‌ی خوبی بود.
نکته‌ی خوب دیگه اعتراض وگن‌ها بود که آقای شیر حداقل زندگی معقول و آزادی داشته، این گوشت‌های دامداری صنعتی (حتا ارگنیک)، زندگی فلاکت‌باری برای حیوونای زیادی رقم می‌زنه.

سیب‌زمینی جایگزین کنم یا قارچ به نظرتون؟ یا لوبیا؟ کوکوی قورمه‌سبزی می‌شه مثلا.
Doozel said…
نخود پخته جایگزین کنید تا به موجودی شبیه به فلافل برسید
Dawn said…
الحق که دوزل ایامید. خیلی ممنون! نتیجه رو گزارش می‌دم (:
Nei Rang said…
This comment has been removed by the author.
Unknown said…
جناب دوزل نان موجود در تصاویر چه نانی است؟؟
بسیار هوس انگیز می نماید
Nei Rang said…
سپاسگزار بابت پست مطابق معمول دلچسبتون
Doozel said…
ممنون خانم سحر
Doozel said…
خانم سعیده
همون نان هندی که دستورش در سایت موجود هست
Doozel said…
ممنون جناب نیرنگ