Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

خورش انار براکلی


یادم نبود پاییزه و فصل انار! لذا تا دیر نشده اولین دستور اناری امسال رو از خودم در می کنم. یه خورش بدون ادویه با گوشت و براکلی. این خورش رو می تونید بسته به ذائقه خودتون تغییر هم بدید. اگر احساس می کنید ادویه لازم داره، به اون زردچوبه، دارچین و زعفرون اضافه کنید. اگر دوست دارید راه آسیا پیش بگیرید، به اون سویا سس و به جای بالزامیک سرکه برنج اضافه کنید. می تونید به سبک آسیایی ها در آخر کمی نشاسته ذرت در آب سرد حل شده به اون اضافه کنید و به سبک خوراک های آسیایی اون رو بدون آب و با سس چسپناک سرو کنید. هر کاری می کنید حق ندارد براکلی رو بیش از حد بپزید و از رنگ و بافت بندازید.         

مواد لازم:

نیم کیلو گوشت گوساله خورشی، مکعبی خرد شده
نمک و فلفل به میزان لازم
یک عدد پیاز متوسط، ریز خرد شده
دو حبه سیر، له شده
یک عدد فلفل تند سبز بزرگ، ریز  خرد شده
یک پیمانه آب انار
دو  قاشق غذا خوری سرکه بالزامیک
یک  قاشق غذا خوری عسل
نیم کیلو براکلی خرد شده       به گوشت نمک و فلفل بزنید و در تابه تمام سطوح اون رو طلایی کنید.  سپس گوشت رو خارج کنید و پیاز، سیر و فلفل رو اضافه کنید و تفت بدید. 

من طبق معمول این کار رو در آرام پز کردم. آب انار، سرکه و عسل رو اضافه کردم و گذاشتم شش ساعت روی درجه کم بپزه. می تونید این کار رو در همون تابه و با حرارت ملایم و در بسته هم انجام بدید. یک ساعت یا تا وقتی گوشت مغز پخت بشه کافی هست. 

پخت! 

براکلی رو در آب نمک دار بپزید و به گاه سرو به خورش اضافه کنید. سعی کنید چند تا از براکلی ها رو برای جلوه و رنگ بهتر برای روی کار نگه دارید و با خورش هم نزنید.  چند دونه انار هم برای تزیین بد نیست و قبل از آب گیری اون ها رو کنار بگذارید. 
فرزندانم؛ همینک شما رنگین کمانی از رنگ ها رو در افق شمشیری می بینید  

این هم ورژن خانم محیا ؛ با تشکر از ایشون 

Comments

Fateme ganji said…
سلام
میشه خواهش کنم یه رسپی خوب برا eggnog بذارین ممنون میشم
Doozel said…
این نوشیدنی الکلی هست ولی در این مقال نمی گنجه
M N said…
این رو درست کردم! البته ورژن محیائیزه شده ش رو!
بدون ادویه و بدون فلفل و بدون عسل.
با دونه های انار بدست اومده از آب انارگیری و اندکی رب انآر از ایران فرستاده شده (رب انار جیره بندیه!) همونطور که گفتم انار اینجا یه میوه ی نسبتاً گرون محسوب میشه ولی من عاشقشم
فقط بروکلی هام یه کم کمرنگ شدند، شاید چون توی آبش سرکه ریختم، آره؟
M N said…
یادم رفت بگم که بسیار عالی شد! نمیشه چیزی از روی وبلاگ شما درست کنم و عاشق طعمش نشم
M N said…
عکسش رو ایمیل کردم
Doozel said…
زدم تنگ کار