Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

ته چین مرغ به سبک شمالی


 بعد از این پست ته چین گوشت و ارده بنده، خانم نازنین از خوانندگان نازنین شمشیری،  لایه ارده رو با یک لایه از گردو، رب انار و سبزیجات جایگزین کردن  و ته چینی به سبک کباب ترش شمالی خلق کردن. من هم عکس ها و توضیحات ایشون رو عینا اینجا نقل می کنم:


جناب دوزل گرامی‌،
این هم عکسی‌ که باید میفرستادم. لایه زیر ته‌‌چین، لایه دوم گوشت که به روش ته چین گوشت و ارده شما درست شده با حذف سماق، لایه سوم مخلوط پوره شدهٔ جعفری، نعنا، ترخون، سیر، زرشک و گردو. روی همه اینها  رب انار ریختم و پیکن[گردوی آمریکایی] خورد شده گذاشتم
بعد از پخت مجددا رب انار ریختم روش و جعفری خورد شده.
از نظر مزه عالی‌ بود و واقعا حرف نداشت.

اشکالات
- کمی‌ زرشک پوره نشده زیر لایه سبزی ریخته بودم که با اینکه زیر بود سوخت
- لایه سبزیجات بعد از موندن توی فر خشک شده بود و سیاه رنگ شده بود و عطر سبزی‌ها کم شده بود.
- رب انار به کنار‌های لایه ته‌‌چین نفوذ کرده بود و خیسش کرده بود و در نتیجه ته‌دیگ نبسته بود کنارهٔ ظرف.

برنامه دفعه بعد:
لایه ته‌‌چین و گوشت رو آماده می‌کنم و داخل فر می‌گذارم به مدت نیم ساعت. روی گاز، مخلوط سیر و سبزی و گردو و زرشک رو کمی‌ تفت میدم و می‌گذارم کمی‌ با رب انار بپزه.
بعد از نیم ساعت، ظرف رو در میارم و کمی‌ زرشک و سوس سبزی و رب انار و پیکن‌ها رو می‌ریزم و می‌گذارم ۱۰ دقیقه دیگه هم بپزه.
نظر شما در این مورد چیه؟
غذا خیلی‌ خوشمزه و خوشگله و حتما می‌خوام به بهترین شکل در بیارم و برای مهمونی‌‌ها استفاده کنم.

مثل همیشه سپاسگزارم از شما برای این دستور‌های عالی‌ که معرفی‌ می‌کنین

Comments

Nazanin said…
sharmande kardid. loppam gol andakht ke akse ashpazie haghire bande ro ghabel doonestid.
:P
Doozel said…
ممنون از ابتکار و عکس های شما
sarviiiii said…
کافتو دوست دارم خیلی