Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

تجربهٔ عملی‌ ترشی ۴۰ گیاه
برای اولین بار برای درست کردن ترشی مو به مو به دستور عمل کردم هرچند که یه جاهایی مجبور بودم تغیراتی‌ بدم. دستور توی همین سایت بود. اینجارو کلیک کنید تا داستان قشنگشم بخونید.


تغییری که مجبور شدم بدم این بود که به هر دری زدم نتونستم سرکهٔ خرما پیدا کنم. راستش تا قبل از این هم نمیدونستم وجود داره. خوش شانس بودم که برام از تهران یه شیشه رسید که بدونم حداقل چی‌ هست تا ایده یی از مزهٔ این ترشی بگیرم. همینجا بهتره بگم که این ترشی خیلی‌ اسیدی نیست و اینجا من به عنوان چاتنی به بعضی‌‌ها معرفیش کردم چون شیرینی‌ داره و ترکیبش با پنیرهایی که مزهٔ قوی دارن خیلی‌ خوب میشه مثل گت چیز / پنیر بز ، بلو چیز و از همه بهتر چدار انگلیسی با حداقل ۲ سال عمر. خوب از موضوع دور شدم! خلاصه اینکه اگر سرکهٔ خرما پیدا نمیکنید میتونید با سرکهٔ بالسامیک خوب که به شیرینی‌ میزنه استفاده کنید و چند قاشق شیره خرما که از مغازه عربی‌ می‌شه پیدا کرد کارتونو به همون خوبیه سرکهٔ خرما راه بندازید. من از ۳ قاشق شیره خرما برای ۱ لیوال سرکهٔ بالسامیک استفاده کردم. اگر میدونید سرکهٔ خرما چه مزه یی هست خودتون ترکیبو نسبت به کیفیت بالسامیکتون بالا و پائین کنید.اشتباهی‌ که کردم این بود که بامیه هارو خیلی‌ کوچیک کردم چون دوست نداشتم سایز‌های مواد خیلی‌ با هم فرق کنه. مزشون مسلما خوب هست ولی‌ یه جاهایی که اونا هستن کش میاد! که خیلی‌ دلپذیر نبود برای کسانی‌ که نمیدونستن این چیه.
من این ترشی رو با کراکر/ بیسکویت ‌نمکی یا با برش‌های نازک از باگتی که توست شده بود با کمی‌ روغن زیتون سرو کردم. خیلی‌ خوب بود!
Comments