Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

دسر ماست و موز کاراملی


بعد از این همه غذای گرجی مرد افکن، یه دسر سبک و سالم می چسپِ. یک دسر درست و درمون دو نفرِ، تنها حاوی یک قاشق شکر و با قابلیت تبدیل به دسری بدون چربی، در صورت استفاده از ماست بدون چربی. ایرانی جماعت علاقه ای به دخیل نمودن مواد شیرین در ماست رو از خود نشون نمی ده. بیایید دست به دست دهیم به مهر و علاوه بر خیار، اسفناج، کدو، بادمجان و هویچ، میوه جات رو هم وارد ماستمون کنیم. همون طور که اینجا ذکر کردم (و شما وقعی ننهادید) ماست شیرین شده، دسر محبوب بنده هست. بنده در کل عنصر دسر دوستی نیستم و گاهی که ویار شیرینی می کنم، ماست میوه های درمون درد هست.          

مواد لازم:
دو قاشق غذاخوری شکر
یک قاشق غذاخوری آب
یک دوم قاشق چای خوری عصاره وانیل
یک عدد موز بزرگ
یک پیمانه ماست غلیظ  
شکر رو با آب مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا شکر تبدیل به کارامل روشن بشه. کارامل در حال تولید رو معمولا هم نمی زنن. سپس حلقه های موز رو در ظرف بچینید. عصاره وانیل رو اضافه کنید و سپس زیر ظرف را خاموش کنید. مایه موز سرد شده رو کف ظرف بریزید و روی اون رو با ماست بپوشونید. ظرف رو به یخچال بفرستید تا سرد بشه. این رو می شه تا یک هفته در یخچال (با در بسته) نگه داری کرد. به گاه سرو کردن می تونید روی کار رو مغزپسته یا بادام یا کورن فلیکس بریزید.          

Comments

Nei Rang said…
مرسی مرسی
:) خیلی سورپرایز شدم از اینکه بر وسوسه همیشگی پوره کردن همه چی غلبه کردین
Doozel said…
ممنون جناب نیرنگ
اگه دوست داشتید می تونید موز رو پوره هم بفرمایید؛ نباید بد بشه
Nei Rang said…
نه, پوره نشده چشمنواز و اشتها برانگیزتره